Haberler

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları

Çalışma Hayatında Önemli Değişiklik

2013’te iş güvenliği uzmanı çalıştırmanın zorunlu olduğu saatler azaltılmıştı. Geçen hafta hükümetin yayınladığı yönetmelikle saatler 2012’deki düzenlemenin de 4 kata varan oranda üzerine çıkarıldı. 50 çalışanı olan az tehlikeli işyeri bile ayda 5 saat yerine 8.3 saat uzman bulundurmak zorunda. Aynı süre tehlikeli işyerinde 6.6 saatten 16.6 saate çıkarıldı

Bir ay içinde dava açmayan işe iade hakkını kaybeder

İş güvencesi kapsamındaki işçi sudan sebeplerle çıkartılamaz. Aksi halde işveren 'işe iade davası'yla karşılaşabilir. İşçi, fesih bildiriminden itibaren 1 ay içinde işe iade davası açmazsa bu hakkı ortadan kalkar.

Bağ-Kurluların Borç Sildirme Hakkında Önemli Noktalar

30 Nisan 2015 tarihine kadar 12 ay ve daha fazla Esnaf Bağ-Kur veya Tarım Bağ-Kur prim borcu bulunanların bu borçlarını sildirebilmelerine ilişkin yasa seçim öncesi son Torba Yasa olan 6645 sayılı Kanun ile yasalaşarak yürürlüğe girmişti.

SGK'dan beklenen genelge çıktı

TBMM’den geçen 6645 sayılı Kanun 23 Nisan 2015 günü Resmi Gazete’de yayımlanmıştı ve uygulamanın nasıl olacağı konusu için ise SGK’nın genelgesi bekleniyordu. İşte o genelge 2015/13 olarak çıktı.

TÜRMOB'dan Bazı Mali Müşavirlere Ceza....

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bazı serbest muhasebeci ve serbest muhasebeci mali müşavirlere çeşitli sürelerle mesleki faaliyetten alıkoyma cezası ile meslekten çıkarma cezası verdi. Konuya ilişkin TÜRMOB Disiplin Kurulu kararları, 6 Mayıs 2015 Tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bağ-Kur Borçlarından Kurtulmak

Bağ-Kur Borçlarından Kurtulmak

Yıllık İzin Vermeyen Tazminat Öder

5 senedir çalışmaktayım. Yıllık iznimi vermiyorlar. Acaba istifa etsem tazminatımı alabilir miyim? 5...564878

Emekliye müjde! - 21 Mayıs 2015

Bu seçimlerin en gözde seçmen kitlesini emekliler oluşturuyor. Hemen hemen tüm partiler emekliye göz kırpıyor,

Uzlaşma Kalktı mı?

Vergi incelemeleri sonucunda tarh işlemi yapılır ve ceza kesilmesi istenir. Ancak bu kesin bir idari i

Yabancı Sermayeli Kuruluşlar

Geçmiş yıllardaki yazılarımızda da yer almış olmasına rağmen, yabancı sermayeli şirketlerin ve irtibat